Üye Girişi

Hesap Oluştur

Bu formda dolduracağınız bilgiler, ‘Gönder’ düğmesine bastığınızda otomatik olarak kaydedilmez. Düğmeye bastığınızda yeni bir pencere açılır ve onayınız istenir. Ancak, siz bu son onayı verdikten sonra hesabınız oluşturulur.

Sık Sorulan Sorular

Etkinliğe kayıt olmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.
Sol alttaki Üye Girişi düğmesine basarak giriş yapabilirsiniz.
Eğer henüz hesabınız yoksa lütfen sağ alttaki Hesap Oluştur düğmesine basarak hesap oluşturun.

SE Giriş Semineri

Sayın Konuk,

SE Giriş Semineri için asistanlık başvurusu yapmak üzeresiniz.

Somatik Deneyimleme Uygulayıcı Programı (SEP) asistanlık başvurusu yapabilmek için iki SE Giriş Semineri'nde toplam dört gün tam zamanlı asistanlık yapma ön koşulu bulunmaktadır.

Lütfen, formu eksiksiz doldurmaya gayret edin. Küçük ekranlarda form sayfaya tam sığmayabilir, pencere içeriğini aşağı kaydırmanız gerekebilir.

Başvuru durumunuz ve süreçle ilgili sizi bilgilendireceğiz.

Somatik Deneyimleme Koordinasyon Ekibi

SE Uygulayıcı Programı

Sayın Konuk,

SE Uygulayıcı Programı için asistanlık başvurusu yapmak üzeresiniz.

SE Uygulayıcı programı 2.5 yıllık bir sürede her biri 6 gün olmak üzere 6 ayrı modül olarak düzenlenir.
Modül süreleri ve modül sayısı ileride uluslararası uyumluluk gereği ufak değişiklikler gösterebilir.
Asistan olarak tüm modüllere, asistan eğitimlerine ve tüm toplantılara tam zamanlı katılmanız beklenir.

Lütfen, formu eksiksiz doldurmaya gayret edin. Küçük ekranlarda form sayfaya tam sığmayabilir, pencere içeriğini aşağı kaydırmanız gerekebilir.

Başvuru durumunuz ve süreçle ilgili sizi bilgilendireceğiz.

Somatik Deneyimleme Koordinasyon Ekibi

Hesabım

Bilgilerim

Sertifika ve Katılım Belgelerim

Şifre Değiştir


Başvurduğum Etkinlikler

Katıldığım Etkinlikler

Fatura ve Ödeme Bilgilerim

Seans ve Süpervizyon Takibi Yapabileceğim Etkinlikler

Tüm Seminer ve Eğitimlerimiz

Eğitim Sertifikaları

Sık Sorulan Sorular

Eğitim Dokümanları

Sık Sorulan Sorular

Eğitim Videoları

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Seans ve Süpervizyon Takibi

 • Toplam Süpervizyon Krediniz: 0
  Toplam Seans Krediniz: 0
 • (Soldaki alandan seans ya da süpervizyon aldığınız tarihi, sağdaki alandan ise oturum süresini seçin.)
  (Soldaki alandan oturum tipini seçin. Grup süpervizyonu aldıysanız sağdaki alandan kaç kişi olduğunu seçin.)

SE Uygulayıcı Asistan Paneli

Asistanlık Yaptığınız Eğitimler
Katılımcı Olduğunuz Eğitimler
Seans ya da Süpervizyon
 • Eğitim adı ve/veya eğitim grubu ile modül ismini giriniz (örnek: SEP-G5).
  Sn/Sv için boş bırakabilirsiniz.
  Eğitimi veren eğitmenin ya da Sn/Sv aldığınız uzmanın ismini girin.
  Eğitimin verildiği ya da seans / SV aldığınız ortam veya ülke ve düzenleyen organizasyonun ismini belirtiniz.
  Soldaki alandan eğitime katıldığınız ya da Sn/Sv aldığınız tarihi, sağdaki alandan ise o gün katıldığınız süreyi seçin. Eğitim birden fazla güne yayıldıysa her bir gün için ayrı ayrı süre girin. Her giriş yaptığınızda hemen altta yeni bir alan otomatik olarak açılır.

Genel Sorular

Seminer ve eğitimlere dair detaylı bilgi almak ve kişisel olarak soru sormak istiyorum. Size nasıl ulaşabilirim?

Seminerlerimiz ile ilgili detaylı bilgi için web sitesindeki ilgili tanıtım sayfasını incelemenizi rica ederiz. Sonrasında kalan sorularınız olur ise o seminere ait email adresi üzerinden (basvuru@somatikdeneyimleme.combize ulaşabilirsiniz. Bireysel taleplerinize ve sorularınıza kurumsal kurallarımız çerçevesinde, organizasyon ekibimiz tarafından email ile dönüş yapmaktayız.

Somatik Deneyimleme seansı almak istiyorum. Bu yaklaşımın eğitimini almış uygulayıcılara nasıl ulaşabilirim?

Somatik Deneyimleme Uygulayıcılarının uzmanlık alanlarına ve iletişim bilgilerine  www.somatikdeneyimlemeuygulayicilari.com adresinden ulaşabilir ve uygun bulduğunuz bağımsız uygulayıcılar ile iletişime geçebilirsiniz.

Seminere katılabileceğini belirttiğiniz grupta değilim / öncesinde alınması gereken eğitimi almadım. Yine de duyurulan etkinliğe katılamaz mıyım?

Ön koşulunu tamamlamadığınız seminer veya programa katılmanız mümkün olmamaktadır. Bu ön koşulu seminer öncesinde telafi etme imkanın bulunup bulunmadığını, o seminer için belirtilen e-posta hesabına (basvuru@somatikdeneyimleme.com) email atarak öğrenebilirsiniz. Organizasyon ekibimiz size dönüş sağlayacaktır. 

Yabancı eğitmenlerin verdiği eğitimlerde Türkçe çeviri yapılıyor mu?

Yabancı eğitmenlerin olduğu program ve seminerlerde eğitim dili İngilizce olup, hepsinde Türkçe ardıl çeviri yapılmaktadır.

Yeni açılan eğitimin duyurusunu kaçırdım. Katılmak istiyordum. Nasıl haberdar olabilirim? Sonraki eğitim ne zaman?

Sonraki eğitime dair bilgiyi web sitemizden takip edebilir ve tarihleri henüz kesinleşmemiş olan eğitimlerimiz için ön başvurunuzu web sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kontenjan nedeniyle seminer başvurularında öncelik sırasına göre kayıt yapılacaktır.

Eğitimin/seminerin tekrarı olacak mı? Nereden öğrenebilirim?

Seminer ve programlarımızı, katılımcılarımızdan gelen talep ve eğitmenlerimizin uygunluğu çerçevesinde belirli aralıklar ile tekrar etmekteyiz. Bu konudaki güncel bilgiyi web sitemizden takip edebilirsiniz. Tarihleri henüz kesinleşmemiş olan seminerler için ön başvurunuzu web sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Program ve seminerleriniz online mi yüz yüze mi?

Pandemi sürecinde program ve seminerlerimiz online gerçekleşmektedir. İlerleyen dönemde bazı seminerlerimizi tekrar yüz yüze formata taşıyabilmeyi umuyoruz. İlgilendiğiniz seminerin hangi ortamda gerçekleşeceğine dair bilgiye web sitemizden ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler güncellenebilmektedir.

Eğitim kayıtlarınızı satın alabiliyor muyuz?

Kayıtların sonradan izlenebilmesi veya kiralanabilmesi konusu her program ve seminer özelinde farklılık göstermektedir. Bu konudaki detaylı bilgiye web sitemizdeki ilgili program veya seminerin tanıtım sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Eğitimler Euro ile mi olacak?

Eğitmenlerimizin yabancı olduğu bazı program ve seminerlerimizde yurtdışı giderlerinin yoğunluğu nedeniyle Euro üzerinden ücretlendirme yapmak zorunluluğumuz bulunmaktadır. Ancak erken ödeme veya farklı indirimlerle katılımcılarımızın eğitimlere ulaşımını desteklemeye çalışmaktayız.

Sosyal medya ve web sitesinden gelişmeleri takip etmekte zorlanıyorum, mail grubunuz var mı?

Mail gruplarında e-postaların ulaşmaması gibi sorunlar yaşadığımızdan en güvenilir ve güncel yöntem olarak web sitemizdeki ve sosyal medya hesaplarımızdaki duyuruların takip edilmesini önermekteyiz. Tarihleri henüz kesinleşmemiş olan ilgi duyduğunuz seminerler için ön başvurunuzu web sitemiz üzerinden gerçekleştirdiğiniz takdirde organizasyon ekibimiz sizi email ile de haberdar edecektir. 

SEP Uygulayıcı Programı ile İlgili Sorular

Somatik Deneyimleme Uygulayıcı Programı’na katılmak istiyorum. Ön koşulları nelerdir? Psikolog ya da terapist mi olmalıyım?

Somatik Deneyimleme® Uygulayıcı (‘SEP’) Programı’na katılım gereklilikleri seminerlerimizden farklıdır. Temel olarak ruh sağlığı çalışanlarına yönelik bir uzmanlık programıdır ve klinik psikolog, psikolojik danışman, psikiyatrist, psikoterapist, EMDR terapisti, sanat terapisti, çift ve aile terapistlerine yöneliktir. Travma ve yoğun stres alanında çalışan meslek gruplarına da sınırlı şekilde açık olabilmekte ve katılımcılar arasında aile hekimi, psikiyatri hemşiresi, sosyal hizmet uzmanı, fizik tedavi uzmanı, ergoterapist ve deneyimli beden terapistleri de bulunabilmektedir. Katılımcıların psikoloji alanından altyapı sahibi olmaları beklenmektedir. 

SEP Programı’na her başvuru, katılım gereklilikleri çerçevesinde ve kendi özelinde değerlendirilir; eğitmenler, kıdemli asistan ve koordinatörlükten oluşan kurul tarafından incelenir ve gerektiğinde görüşme yapılır. Başvuru onayı alan katılımcı, ‘ön kayıt’ ücretini yatırdığında kaydını kesinleştirir.

Programa başvurabilmek için ön koşullar arasında Somatik Deneyimleme Giriş Semineri`ni tamamlamış olmak da bulunmaktadır. SE Giriş Semineri katılım belgesi 3 yıl süresince geçerlidir. SE Uygulayıcı Programı başvuru süreci ayrı bir süreç olarak ilerlemektedir ve değerlendirme sürecinde programın katılım kriterlerleri üzerinden önceliklendirme yapılmaktadır. 

Somatik Deneyimleme Uygulayıcı Programı ne kadar sürdüğünü öğrenebilir miyim?  

Somatik Deneyimleme® Uygulayıcı (‘SEP’) Programı toplam 2.5 yıla yayılmıştır ve Başlangıç, Orta, İleri olmak üzere üç seviyeden oluşmaktadır. Her seviye 6 gün süren, 2’şer modülden oluşur (toplam 6 modül). Toplam program süresi 36 gündür.

Somatik Deneyimleme Uygulayıcı Programı’na herhangi bir modülünden başlayabilir miyim?

Programa sadece başlangıç seviyesinden itibaren katılmak mümkündür. Başlangıç modülü olan 1. Modülden sonra  programa katılma imkanı bulunmamaktadır.

Somatik Deneyimleme Giriş Semineri’nde neler öğreneceğim?

Somatik Deneyimleme Giriş Semineri, Somatik Deneyimleme Uygulayıcı Programı’na katılmayı düşünen travma alanında çalışan uzmanlara yöneliktir. Yaklaşımın genel ilkelerine dair bilgi ve uygulamaların yanı sıra SEP Uygulayıcı Programı’nın içeriği hakkında bilgilendirme bölümleri yer alacaktır. 

Somatik Deneyimleme süpervizyon eğitim programınız var mı?

Somatik Deneyimleme Uygulayıcı Programı katılımcıları için süpervizyon gruplarımız bulunmaktadır. Süpervizyon çalışmaları bu programın bir gerekliliğidir.

Somatik Deneyimleme Uygulayıcı Programı’nın yeni modülleri hangi tarihlerde başlıyor?  Ön başvuruyu nereden yapabilirim? Başvurular başladığında e-mail üzerinden bilgilendirme yapıyor musunuz? 

Açılacak yeni programın tarihleri belirlendiğinde  web sitemizde yayınlanmaktadır. Başvuru talebinizi, programın başvuru formunu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz. Programın açılışına yakın tarihte yapılan başvurular değerlendirilip size e-mail ile geri dönüş sağlanacaktır. 

Somatik Deneyimleme kaynaklarına nereden ulaşabilirim? Kitap ya da Türkçe kaynak önerir misiniz?

Web sitemizdeki https://www.somatikdeneyimleme.com/kaynaklar sayfasından SE ile ilgili kitap ismi ve makale olarak ulaşabileceğiniz çok sayıda kaynak bulunmaktadır. Peter Levine ve Maggie Kline’ın Türkçe’ye çevrilmiş kitaplarına internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Instagram hesabımızdaki paylaşımlarımıza göz atabilir, YouTube (www.youtube.com/c/somatikdeneyimleme) kanalımızdaki videoları izleyebilirsiniz.

Kaynak kitapları satın alamıyorum. Baskısı tükenmiş. Bu konuda ne yapabilirim?

Basımı tükenen kitaplara taleplerinizi yayınevlerine mümkün olduğunca iletiyoruz. Sizlerin de bireysel olarak yayınevlerine ilgi ve talebinizi iletmeniz Somatik Deneyimleme ailesi olarak bizlere destek verecektir.

Integral Somatik Yaklaşım (ISP)  eğitiminin yeni modülleri hangi tarihlerde başlıyor?  Ön başvuru nereden yapabilirim? Başvurular başladığında mail üzerinden bilgilendirme yapıyor musunuz? 

Açılacak yeni ISP programının tarihleri belirlendiğinde  web sitemizde yayınlanmaktadır. Başvuru talebinizi, programın başvuru formunu doldurarak gerçekleştirebilirsiniz. Programın açılışına yakın tarihte yapılan başvurular, başvuru sırasına göre değerlendirilip size email ile geri dönüş sağlanacaktır. 

Somatik Deneyimleme (SE) ile İntegral Somatik Yaklaşım (ISP) eğitimleri ve kazanımları arasındaki farkları öğrenebilir miyim? 

SEP Uygulayıcı Programı, Peter Levine tarafından geliştirilmiş olan, travmaların yarattığı olumsuz etkileri ortadan kaldırmaya yönelik, kısa süreli, beden merkezli psikobiyolojik bir yaklaşımdır. Bu yaklaşım Amerika’da Somatic Experiencing International (SEI) ve Avrupa’da European Association of Somatic Experiencing  (‘EASE’) tarafından onaylı uygulayıcı sertifikası sunmaktadır. ISP ise SEP programının kıdemli eğitmenlerinden olan Raja Selvam tarafından geliştirilmiş duygularla çalışmaya yönelik bir programdır. Bireysel uygulamalarınızı hangi yaklaşımla zenginleştireceğinize karar vermek için SEP Uygulayıcı Programı ve Integral Somatik Psikoloji sayfalarında yer alan detaylı açıklamaları inceleyebilirsiniz.

Sorun Giderme Soruları

Yanlış eğitime başvurdum. Nasıl düzeltebilirim?

İlgilendiğiniz etkinlik için tekrar başvuru yapmanızı ve bizi email ile bilgilendirmenizi rica ederiz.

Yönlendirdiğiniz başvuru formunu doldurup gönderdim. Başka bir şey yapmam gerekir mi? En kısa zamanda denmişti ama bir aydır yanıt gelmedi? 

Seminer ve eğitim programlarımızın tarihleri ve koşulları kesinleştikten sonra ilgili etkinliğe yapılan tüm başvurular, başvuru sırası ile değerlendirmeye alınır ve her başvuru sahibine geri bildirimde bulunulur. Bu süreç bazen zaman alabilmektedir. Tarafınıza mutlaka e-posta yolu ile bilgi verilecektir.

Başvurumu doldururken sistem hata verdi, ne yapmalıyım?

Öncelikle formu tekrar doldurmayı denemenizi rica ederiz. Hata mesajının devam etmesi durumunda başvurduğunuz seminere ait olan email adresinden  

(basvuru@somatikdeneyimleme.com)  organizasyon ekibimiz ile iletişime geçmenizi rica ederiz. Ekibimiz sorunun çözülmesinde size destek olacaklardır.

Başvurumu yaptıktan sonra gelen bilgilendirme emailinde başvurum gelecekteki etkinliğe yönlendirildi? Ne yapmalıyım? 

Yapılan başvurular, başvuru sırası gözetilerek değerlendirilir ve seminer kapasitesi dolduğunda, kalan tüm başvurular, açılacak bir sonraki ilgili seminer için saklı tutulur. Bir sonraki ilgili seminerde yaptığınız ilk başvuru tarihi esas alınacağından, sıra konusunda kaybınız olmayacaktır. 

Uzun süre önce başvuru yapmama rağmen hala geri dönüş yapılmadı, ne yapabilirim?  

Başvurduğunuz seminere ait olan email adresinden (basvuru@somatikdeneyimleme.com)  organizasyon ekibimiz ile iletişime geçmenizi rica ederiz, size destek olacaklardır.

Ödeme işlemini gerçekleştirirken sorun oluştuğunu düşünüyorum. Kime ulaşabilirim?

Katılacağınız seminere ait email adresine (basvuru@somatikdeneyimleme.com) yazarak bilgi vererek destek alabilirsiniz.

Ödememi yaptım ama henüz geri dönüş olmadı. Kaydım tamamlandı mı? Yapmam gereken başka bir şey var mı? Ne zamana kadar beklemeliyim?

Seminer tarihi yaklaştığında katılım bilgileri tarafınıza başvuru formunda kullandığınız email adresinden ulaştırılacaktır.  Ödeme sonrası konfirmasyon emaili gönderilmemektedir. Yine de bu süreçte ödeme ve katılım için konfirmasyon almak isterseniz katılacağınızın seminere ait email adresine (basvuru@somatikdeneyimleme.com) yazarak bilgi edinebilirsiniz.

Burada ve web sitemizde cevabı bulunmayan sorularınızı yöneltmek için basvuru@somatikdeneyimleme.com adresine e-mail atabilirsiniz.