Üye Girişi

Hesap Oluştur

Bu formda dolduracağınız bilgiler, ‘Gönder’ düğmesine bastığınızda otomatik olarak kaydedilmez. Düğmeye bastığınızda yeni bir pencere açılır ve onayınız istenir. Ancak, siz bu son onayı verdikten sonra hesabınız oluşturulur.

Çocuklarda Esnek Dayanıklılık

Etkinliğe kayıt olmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.
Sol alttaki Üye Girişi düğmesine basarak giriş yapabilirsiniz.
Eğer henüz hesabınız yoksa lütfen sağ alttaki Hesap Oluştur düğmesine basarak hesap oluşturun.

Hesabım

Bilgilerim

Sertifika ve Katılım Belgelerim

Şifre Değiştir


Başvurduğum Etkinlikler

Katıldığım Etkinlikler

Fatura ve Ödeme Bilgilerim

Seans ve Süpervizyon Takibi Yapabileceğim Etkinlikler

Tüm Seminer ve Eğitimlerimiz

Eğitim Sertifikaları

Çocuklarda Esnek Dayanıklılık

Eğitim Dokümanları

Çocuklarda Esnek Dayanıklılık

Eğitim Videoları

Çocuklarda Esnek Dayanıklılık

Çocuklarda Esnek Dayanıklılık

Seans ve Süpervizyon Takibi

 • Toplam Süpervizyon Krediniz: 0
  Toplam Seans Krediniz: 0
 • (Soldaki alandan seans ya da süpervizyon aldığınız tarihi, sağdaki alandan ise oturum süresini seçin.)
  (Soldaki alandan oturum tipini seçin. Grup süpervizyonu aldıysanız sağdaki alandan kaç kişi olduğunu seçin.)
 • Çocuklarda Sosyal Duygusal Gelişim
  Esnek Dayanıklılık Yol Haritası

  Bu webinar, konuya ilgi duyan herkesin katılımına açıktır.

Tarih:
Kayıttan İzleme
(17.04.2021 tarihli webinar)

Eğitmen:
Maggie Kline
MS, LMFT, SEP

Ücret:
750 TL (KDV dahil)


 

Bu webinarda Maggie, çocuklarda sosyal ve duygusal gelişimi, egzersiz ve oyunlarla nasıl destekleyebileceğimizi bizlerle paylaşacak. Çocuklara iç algılarını ve beden duyumsamalarını fark etmelerinde yardımcı olduğumuzda duygusal olarak yeni bir ilişkilenme fırsatımız doğuyor. Bu ilişkilenme çocuklarla güvenli bağlanmamızı da destekler. Çocuklarla oyunlar eşliğinde kendi duyumsamalarını keşfetmelerini beraberce deneyimlediğimizde hem oyun oynamış hem de onların ve bizim bedenlerimizde biriken stresi boşaltım için bir yol açmış oluyoruz. Bedendeki duyumsamaların fakındalığı, çocuklarımıza ve aynı zamanda bizlere fazla gelen (taşkın) duygularımızı düzenlememizde (regülasyon) destek oluyor.

Maggie ile çocukların bedenlerindeki stresi serbest bırakabilmek için kendi uyarılma döngülerini nasıl takip edeceklerini onlara öğretmeyi, etkinlikler yoluyla deneyimleyeceğiz. Beden iç algılarındaki değişimlerin farkında olmak, çocukların (ve yetişkinlerin) zorlayıcı veya üzücü olaylardan sonra denge durumuna geri dönmelerini daha hızlı ve kolay hale getirir. Bu yolla, sinir sisteminin dengelenir ve duygusal düzenleme (regülasyon) ve sosyal bağlantı doğal hale gelir.

Bu Webinarda Neler Yer Alacak?

 • “Sağlıklı BAĞLANMAnın Olmazsa Olmaz 8 Prensibi”ne örnek aktiviteler
 • DUYUMSAMAlar nedir ve duyguları düzenlemede neden önemlidir?
 • DUYUMSAMA farkındalığı geliştirmek ve gerginliği boşaltmak amacıyla duyumsamaları takip etmek için aktivite: 5. sınıf öğrencisi Carlos’un Hikayesi
 • Carlos’un “Ruh Halini-Değiştirme”yi öğrenerek savaş/ kaç davranışından başarı davranışına ulaşması (bir iyileşme örneği)

Eğitmenimiz Maggie Kline Kimdir?

Maggie Kline (MS, LMFT, SEP), 35 yılı aşkın süredir aile, çift ve çocuk terapistidir ve Kıdemli Somatik Deneyimleme (SE) eğitmenidir. Mesleğine ilk olarak öğretmenlik ve okul psikolojik danışmanlığı ile başlamış, sonrasında okul psikoloğu olarak da çalışmıştır. Somatik Deneyimleme (SE) yaklaşımını kullanarak çocuklarla çalışırken ilk akla gelen isim olan Maggie Kline, kendi geliştirdiği PlayShop eğitimlerini 5 kıtada ruh sağlığı alanında uzmanlar, eğitimciler ve ebeveynler için vermektedir. Gestalt, Aile Sistemleri, EMDR ve SE alanlarında eğitim almıştır ve bireyler, çiftler, çocuklar ve gençlerle çalışmaktadır.

Dr. Peter A. Levine ile birlikte, Türkçeye de kazandırılmış olan, ‘Ey Travma Bizden Uzak Dur!’ ve Trauma through a Child’s Eyes (‘Çocuğun Gözünden Travma’) başlıklı kitaplarının eş yazarıdır. Son kitabı olan, ‘Brain Changing Strategies to Trauma-Proof Our Schools: A Heart-Centered Movement for Wiring Well-Being’ (Travmaya Dayanıklı Okullarımıza Beyin Değiştiren Stratejiler: İyi Oluş Hali için Kalp Merkezli Bir Hareket) Kasım 2020’de yayınlanmıştır ve Amazon.com’da mevcuttur. Türkçeye kazandırılmak üzere çalışmalar devam etmektedir.

Kimler Katılabilir?

Konuya ilgi duyan herkesin katılımına açıktır. Hem anneler-babalar hem öğretmenlerin faydalanabileceği bu webinar, alanda çalışan uzmanların katılımı için de uygundur.

Detaylar:

 • Ücret Bilgisi: 750 TL (KDV dahil)
 • Başvuru ve Kayıt Süreci: Başvuru formunu doldurduğunuzda ödeme bilgisi tarafınıza iletilecektir. Ödemeniz sonrasında iki hafta süreyle kayıt erişiminize açılacaktır. 
 • Sunum dili İngilizce’dir, Türkçeye ardıl tercüme yapılacaktır.
 • Bilgi ve iletişim için: seminer@somatikdeneyimleme.com

Gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi için, paylaştığınız bilgilerin tamamının veya herhangi bir kısmının yetkisiz kullanılmayacağını bildirmek isteriz. Sitemizdeki Gizlilik Politikası’nı inceleyebilirsiniz.