Üye Girişi

Hesap Oluştur

Bu formda dolduracağınız bilgiler, ‘Gönder’ düğmesine bastığınızda otomatik olarak kaydedilmez. Düğmeye bastığınızda yeni bir pencere açılır ve onayınız istenir. Ancak, siz bu son onayı verdikten sonra hesabınız oluşturulur.

SE Playshop (2021)

Etkinliğe kayıt olmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.
Sol alttaki Üye Girişi düğmesine basarak giriş yapabilirsiniz.
Eğer henüz hesabınız yoksa lütfen sağ alttaki Hesap Oluştur düğmesine basarak hesap oluşturun.

Hesabım

Bilgilerim

Sertifika ve Katılım Belgelerim

Şifre Değiştir


Başvurduğum Etkinlikler

Katıldığım Etkinlikler

Fatura ve Ödeme Bilgilerim

Seans ve Süpervizyon Takibi Yapabileceğim Etkinlikler

Tüm Seminer ve Eğitimlerimiz

Eğitim Sertifikaları

SE Playshop (2021)

Eğitim Dokümanları

SE Playshop (2021)

Eğitim Videoları

SE Playshop (2021)

SE Playshop (2021)

Seans ve Süpervizyon Takibi

 • (Soldaki alandan seans ya da süpervizyon aldığınız tarihi, sağdaki alandan ise oturum süresini seçin.)
  (Soldaki alandan oturum tipini seçin. Grup süpervizyonu aldıysanız sağdaki alandan kaç kişi olduğunu seçin.)
 • Toplam Süpervizyon Krediniz: 0
  Toplam Seans Krediniz: 0
 • SE Playshop

  08-09-10 Ekim & 15-16-17 Ekim, 2021
  19:00 - 22:00 (Her Gün)

Tarih:
08-17 Ekim, 2021
19:00 - 22:00 (6 Gün)

Eğitmen:
Maggie Kline


Bu eğitim, çocuklarla ve gençlerle çalışırken Somatik Deneyimleme perspektifini kullanmanızı ve yeni beceriler öğrenmenizi sağlamak için tasarlanmıştır. Somatik Deneyimleme (SE) Kıdemli Eğitmeni Maggie Kline travmanın neden olduğu hiperaktivite, öfkeli davranışlar, anksiyete, kabuslar ve depresyon gibi semptomları nasıl değiştireceğimizi slaytlar, videolar, etkinlikler ve vaka örnekleri ile anlatacaktır. Katılımcılar, Maggie’nin geliştirdiği “Esnek Dayanıklılık Yol Haritası” modelini kullanarak, otonom sinir sistemi ve duyusal-motor sistemi farkındalığını geliştiren egzersiz, çizim ve oyunlar yoluyla stres ve travmanın sinir sisteminde yarattığı olumsuz etkilere karşı esnek dayanıklılığı artırmayı öğrenecektir.

SE yaklaşımının ana ilkeleri çerçevesinde Maggie, çocuklarda ve gençlerde değişimi kolaylaştırmak, koruyucu/savunmacı itkileri desteklemek ve sağlıklı bir şekilde sosyal ilişkilere katılımı sağlamak için beden farkındalığı içeren oyunları, sanat etkinliklerini, oyun terapisi tekniklerini ve bilinçli farkındalık nefes egzersizlerini kullanmayı gösterecektir.

Bu eğitimde SE yaklaşımının ve bağlanma ilkelerinin birlikte kullanımıyla bağlanma sürecindeki kopuklukların onarımı da ele alınacaktır. Tolerans penceresini (esnek dayanıklılık) genişletmeye, ruh sağlığı kapasitesini (öz düzenleme- regülasyon) ve sağlıklı sosyal ilişkilenmeyi (koregülasyon) arttırmaya yönelik bu etkinlikler, erken dönemde meydana gelen ihmal, taciz, işlenmemiş doğum/doğum öncesi travma, tıbbi travma ya da karmaşık travma yaşayan çocukların otonom sinir sistemi gelişimini desteklemektedir.

Çocuklarla çalışırken kullanabileceğimiz bu beceri ve etkinlikleri, eğitim boyunca deneyimleyerek öğreneceğiz.

Maggie Kline ile SE Playshop - Instagram Canlı Yayını (8 Nisan 2022)Bu Eğitimde Neler Öğreneceğiz?

 • “Sağlıklı Bağlanmanın 8 Temel Prensibi” – Her yaş için kullanabileceğimiz sosyal ilişkilenme (ventral vagal) ve sosyo-duygusal gelişim aktiviteleriyle birlikte
 • Sosyal ilişkilenme yoluyla öz düzenlemeyi (regülasyon) kolaylaştırmak için erken travma ve bağlanmanın onarımının önemi
 • Çocuklar, gençler ve kendimiz için topraklanma, duyu farkındalığı, iz sürme becerileri ve sosyal beceriler geliştirmeye yönelik aktiviteler
 • İçsel algı farkındalığı kazanmak, güvende olma hissini ve savunma tepkilerini yeniden yapılandırmak için SE ilkelerini sanat etkinlikleriyle birleştirmek
 • Çocukların oyunlarını SE prensipleri kapsamında iz sürme, kaç / savaş / donma ve sakinleşmeye yardımcı olan aktivasyon/ boşalım döngülerini içeren etkinliklere dönüştürmek
 • Afet sonrası ortamlarda kullanılan etkinlik ve sanat örnekleri
 • Travma araştırmalarında çocuklar ve ergenler ile vaka örnekleri

Eğitmenimiz Maggie Kline Kimdir?

Aile Terapisti, Okul Psikoloğu, Somatik Deneyimleme Uluslararası Eğitmeni, ‘Trauma through a Child’s Eyes (Bir Çocuğun Gözünden Travma) ’ ve ‘‘Trauma-Proofing Your Kids (Ey Travma Bizden Uzak Dur!)’’ kitaplarının Peter Levine ile ortak yazarı. Son kitabının, ‘Brain Changing Strategies to Trauma-Proof Our Schools: A Heart-Centered Movement for Wiring Well-Being’ (Okullarımızı Travmaya Karşı Korumak İçin Beyin Değiştiren Stratejiler: Sağlıklı Yaşam İçin Kalp Merkezli Bir Hareket) Türkçe’ye kazandırılmak üzere çalışmaları, Somatik Deneyimleme Türkiye ekibinin katkılarıyla devam etmektedir.

Kimler Katılabilir?

Bu eğitim, çocuklarla çalışan terapistlerin yanı sıra yetişkinlerle içsel çocuk çalışmalarına ilişkin anlayışlarını derinleştirmek isteyen terapistlere de uygundur. Eğitimin içeriği teorik bilgilerden, Maggie’nin çocuklarla olan örnek çalışmalarına örnekler, videolar ve deneyimsel etkinliklerden oluşacaktır.

Katılım önkoşulu: Bu eğitime katılım için Somatik Deneyimleme hakkında temel bilgi sahibi olma ön koşulu bulunmaktadır. SE yaklaşımı ile ilgili bir seminere katılmamış başvuru sahipleri SE Basics seminerini kayıttan izleyerek bu ön koşulu tamamlayabilirler.


Başvuru ve Kayıt Bilgisi

Katılım için başvuru ve kayıt sırası gözetilecektir. Kayıtlar ödeme alındığında kesinleşecektir.

Başvuru ve kayıtlar kontenjan dolana kadar devam edecektir.

Katılım için Somatik Deneyimleme hakkında temel bilgi sahibi olmak ön koşulu bulunmaktadır. Bu ön koşul SE Basics seminerini kayıttan izleme ile tamamlanabilmektedir.

Eğitim dili İngilizce olup Türkçe’ye ardıl çeviri yapılacaktır. 

Yer: Zoom Platformu

İletişim: seminer@somatikdeneyimleme.com