Üye Girişi

Hesap Oluştur

SE Giriş Semineri

Etkinliğe kayıt olmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.
Sol alttaki Üye Girişi düğmesine basarak giriş yapabilirsiniz.
Eğer henüz hesabınız yoksa lütfen sağ alttaki Hesap Oluştur düğmesine basarak hesap oluşturun.

Hesabım

Bilgilerim

Şifre Değiştir


Başvurduğum Etkinlikler

Katıldığım Etkinlikler

Fatura ve Ödeme Bilgilerim

Eğitim Sertifikaları

SE Giriş Semineri

Eğitim Dokümanları

SE Giriş Semineri

Eğitim Videoları

SE Giriş Semineri

 • Somatik Deneyimleme Giriş Semineri

  2022

Tarih:
2022 (Tarih belirlenecektir.)


Eğitmen:
Didem Çaylak van Zuijlen


Ücret:
Standart: 1500 TL (KDV dahil)
YL Öğrenci İndirimli: 1200 TL (KDV dahil)

Notlar:
Lütfen Kimler Katılabilir bölümünü başvuru yapmadan inceleyiniz.
Seminer Çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

Somatik Deneyimleme (SE) Giriş Seminerine katılım, Somatik Deneyimleme Uygulayıcı (SEP) Programı’na katılabilmek için ön koşullardan biridir. Kontenjan kısıtı nedeniyle başvuru ve kayıt sırası gözetilecektir.

SOMATİK DENEYİMLEME® (Somatic Experiencing® veya SE) travma ve kronik stresin yarattığı olumsuz etkileri azaltmaya yönelik beden merkezli etkin bir psikobiyolojik yaklaşımdır. SE, bedendeki duyumsamaların farkındalığı ve takibiyle, ortaya çıkan biyolojik tepkilerin tamamlanması, biriken hayatta kalma enerjisinin çözülmesi ve sinir sisteminin kendini dengeleme kapasitesini yeniden kazanmasıyla çalışır. Bedendeki duyumsamaların takibini sinir sistemini dengelemekte bir yol haritası olarak kullanır. Sinir sisteminin esnek dayanıklılığını ve kapsayıcılığını arttırarak, duygusal deneyimin derinleşmesine ve zenginleşmesine yardımcı olur.

SE® eğitimleri ve araştırmaları ABD’de SEI (Somatic Experiencing International), Avrupa’da EASE (European Association of Somatic Experiencing) ve Türkiye’de Somatik Deneyimleme® Seminerleri tarafından yürütülmektedir.

Bu Seminerde Neler Yer Alacak?

 • SE® yaklaşımı genel işleyiş ilkeleri ile ilgili bilgi ve uygulamalar,
 • Travmanın fizyolojisi; travmatik stres belirtilerinin alt beyin ve savunma mekanizmaları ile ilişkileri, merkezi sinir sistemine etkileri
 • Bedensel farkındalığın ve duyumsamaların travma çalışmalarındaki yerine yönelik genel bilgiler
 • Video demo gösterimi, deneyim ve uygulamalar
 • SE asistanları eşliğinde grup paylaşımları
 • SE Uygulayıcı Programı yapısı ve içeriği hakkında bilgilendirme ve soru cevap bölümü yer alacaktır.

Eğitmenimiz Didem Çaylak van Zuijlen Kimdir?

Didem Çaylak van Zuijlen, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans mezunudur. 2007 yılından beri SE Uygulayıcısıdır. SE’nin Uluslararası (Amerika’da ‘SEI’ ve Avrupa’daki ‘EASE’)  kurumları tarafından onaylı SE Giriş Semineri eğitmeni ve süpervizörüdür.  “İntegral Somatik Yaklaşım ”, “Somatik Psikoterapi ve Hareket” “Bağ Kurma ve İlişki Dinamikleri”, “Karakter Yapıları ve Çözümlemeleri”, “Kişilik Bozuklukları”, “Utanç ve Suçluluk Duygusu”, “Fiziksel ve Cinsel Taciz”, “ Travma ve Ruhsallık” konularında SE  yaklaşımının ileri seviye eğitimlerini  tamamlamıştır. Avustralya, Danimarka, Almanya ve Hollanda’da kıdemli asistanlık yapmıştır. EASE Organizasyon Komitesi üyesidir ve 2014 yılından beri Türkiye’deki SE seminerlerinin onaylı koordinatörüdür. Doğal afetler sonrası travma eğitimleri vermektedir. Covid-19 sürecinde  SE camiasının yürüttüğü sağlık çalışanları odaklı  gönüllü uygulama çalışmalarında süpervizörlük yapmakta ve araştırma ekibinde  yer almaktadır.

Kimler Katılabilir?

Bu Giriş Semineri, SE Uygulayıcı Programı’na katılmayı değerlendiren klinik psikolog, psikolog, psikolojik danışman, psikiyatrist, psikoterapist, aile hekimi, fizik tedavi uzmanı, ergoterapist, beden terapisti, sosyal hizmet uzmanı, bu alanlardaki yüksek lisans, doktora öğrencilerine ve travma alanında çalışanlara yöneliktir.

Başvuru ve Katılım Bilgileri:

 • Yer: Zoom Platformu
 • Seminer 2 gün - toplam 12 saat - olarak gerçekleşecektir.
 • Standart ücret: 1500 TL (KDV dahil)
 • Lisansüstü Öğrenci indirimli ücret: 1200 TL (KDV dahil)
 • Semineri tekrar etmek isteyecek katılımcılara özel indirim uygulanacaktır.
 • Başvuru ve Kayıt Süreci: Kaydınız ödemeniz alındığında kesinleşecektir.
 • Bilgi ve iletişim için: basvuru@somatikdeneyimleme.com
 • Seminer dili Türkçe’dir.

Somatik Deneyimleme Uygulayıcı Programı Bilgilendirme

 • SEP Programı 6 modülden oluşmaktadır. Bir modül ücreti 885 Euro (KDV dahil) olup, erken ödeme ve taksitli ödeme imkanı bulunmaktadır. Programa başvuru süreci web sitemiz üzerinden yapılmaktadır. SE Uygulayıcı Programı’nın katılım gereklilikleri farklıdır; başvuru, ödeme ve detayları web sitemizden inceleyebilirsiniz.

Gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi için, paylaştığınız bilgilerin tamamının veya herhangi bir kısmının yetkisiz kullanılmayacağını bildirmek isteriz. Sitemizdeki Gizlilik Politikası’nı inceleyebilirsiniz.