Üye Girişi

Hesap Oluştur

Bu formda dolduracağınız bilgiler, ‘Gönder’ düğmesine bastığınızda otomatik olarak kaydedilmez. Düğmeye bastığınızda yeni bir pencere açılır ve onayınız istenir. Ancak, siz bu son onayı verdikten sonra hesabınız oluşturulur.

SE Giriş Semineri (18-20 Haziran 2021)

Etkinliğe kayıt olmak için üye girişi yapmanız gerekiyor.
Sol alttaki Üye Girişi düğmesine basarak giriş yapabilirsiniz.
Eğer henüz hesabınız yoksa lütfen sağ alttaki Hesap Oluştur düğmesine basarak hesap oluşturun.

Hesabım

Bilgilerim

Sertifika ve Katılım Belgelerim

Şifre Değiştir


Başvurduğum Etkinlikler

Katıldığım Etkinlikler

Fatura ve Ödeme Bilgilerim

Seans ve Süpervizyon Takibi Yapabileceğim Etkinlikler

Tüm Seminer ve Eğitimlerimiz

Eğitim Sertifikaları

SE Giriş Semineri (18-20 Haziran 2021)

Eğitim Dokümanları

SE Giriş Semineri (18-20 Haziran 2021)

Eğitim Videoları

SE Giriş Semineri (18-20 Haziran 2021)

SE Giriş Semineri (18-20 Haziran 2021)

Seans ve Süpervizyon Takibi

 • (Soldaki alandan seans ya da süpervizyon aldığınız tarihi, sağdaki alandan ise oturum süresini seçin.)
  (Soldaki alandan oturum tipini seçin. Grup süpervizyonu aldıysanız sağdaki alandan kaç kişi olduğunu seçin.)
 • Toplam Süpervizyon Krediniz: 0
  Toplam Seans Krediniz: 0
 • Somatik Deneyimleme Giriş Semineri

  18-20 Haziran 2021

Tarih:
18-20 Haziran 2021

Eğitmen:
Ariel Giarretto

Somatik Deneyimleme (SE) Giriş Seminerine katılım; Somatik Deneyimleme Uygulayıcı (SEP) Programı’na katılabilmek için ön koşullardan biridir, ancak Uygulayıcı (SEP) Programı’na kesin katılım olanağı sunmamaktadır. Kontenjan kısıtı nedeniyle başvuru ve kayıt sırası gözetilmektedir.

SOMATİK DENEYİMLEME® (Somatic Experiencing® veya SE) travma ve kronik stresin yarattığı olumsuz etkileri azaltmaya yönelik beden merkezli etkin bir psikobiyolojik yaklaşımdır. SE, bedendeki duyumsamaların farkındalığı ve takibiyle, ortaya çıkan biyolojik tepkilerin tamamlanması, biriken hayatta kalma enerjisinin çözülmesi ve sinir sisteminin kendini dengeleme kapasitesini yeniden kazanmasıyla çalışır. Bedendeki duyumsamaların takibini sinir sistemini dengelemekte bir yol haritası olarak kullanır. Sinir sisteminin esnek dayanıklılığını ve kapsayıcılığını arttırarak, duygusal deneyimin derinleşmesine ve zenginleşmesine yardımcı olur.

SE® eğitimleri ve araştırmaları ABD’de SEI (Somatic Experiencing International), Avrupa’da EASE (European Association of Somatic Experiencing) ve Türkiye’de Somatik Deneyimleme® Seminerleri tarafından yürütülmektedir.

Bu Seminerde Neler Yer Alacak?

 • SE® yaklaşımı genel işleyiş ilkeleri ile ilgili bilgi ve uygulamalar,
 • Travmanın fizyolojisi; travmatik stres belirtilerinin alt beyin ve savunma mekanizmaları ile ilişkileri, merkezi sinir sistemine etkileri
 • Bedensel farkındalığın ve duyumsamaların travma çalışmalarındaki yerine yönelik genel bilgiler
 • Video demo gösterimi, deneyim ve uygulamalar
 • SE asistanları eşliğinde grup paylaşımları
 • SE Uygulayıcı Programı yapısı ve içeriği hakkında bilgilendirme ve soru cevap bölümü yer alacaktır.

Eğitmenimiz Ariel Giarretto Kimdir?

Ariel Giarretto Psikolojik Danışmanlık alanında ileri düzey akademik dereceleri bulunan son derece tecrübeli, beden odaklı bir terapisttir. Giarretto, Somatik Deneyimleme temellerine dayalı travma iyileştirme: erken gelişim, bağ kurma ve doğum öncesi yaşam konusunda uzmanlasmıştır. Giarretto, Peter Levine’in Somatik Deneyimleme Profesyonel programının uluslararası fakültesinin kıdemli üyelerindendir. On bir yıl boyunca Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde, Big Sur’da bulunan Esalen Enstitütüsü’nde seminer ve grup lideri, somatik deneyimleme terapisti: beden terapisi ekibi üyesi gibi bir çok görevi üstlenmiştir. Kaza anında ilk müdahaleci semineri de almış olan Giaretto, Ventana Wilderness’da bulunan medikal ilk yardim servisinin bir üyesi olarak da görev almıştır. Ray Castellino’nun Doğum Öncesi ve Doğum Terapisi Programı mezunudur ve Castellino’ yu kendi kariyeri üzerinde çok derin etkileri olan hocası ve rehberi olarak tanımlar. Giaretto ilk olarak doğum asistanı seminerleri almış ve 50’nin üzerinde doğuma katılmıştır. San Francisco bölgesinde yaşayan Giarretto köpeklere çok düşkündür.

Kimler Katılabilir?

Bu Giriş Semineri, SE Uygulayıcı Programı’na katılmayı değerlendiren klinik psikolog, psikolog, psikolojik danışman, psikiyatrist, psikoterapist, aile hekimi, fizik tedavi uzmanı, ergoterapist, beden terapisti, sosyal hizmet uzmanı, bu alanlardaki yüksek lisans, doktora öğrencilerine ve travma alanında çalışanlara yöneliktir.

Başvuru ve Katılım Bilgileri

 • Yer: Zoom Platformu
 • Seminer 2 gün - toplam 12 saat - olarak gerçekleşecektir.
 • Başvuru ve Kayıt Süreci: Kaydınız ödemeniz alındığında kesinleşecektir.
 • Bilgi ve iletişim için: basvuru@somatikdeneyimleme.com
 • Seminer dili Türkçe’dir.

Somatik Deneyimleme Uygulayıcı Programı Hakkında Bilgilendirme

SEP Programı 6 modülden oluşmaktadır. Programa başvuru süreci web sitemiz üzerinden yapılmaktadır. SE Uygulayıcı Programı’nın katılım gereklilikleri farklıdır; başvuru, ödeme ve detayları web sitemizden inceleyebilirsiniz.

Gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi için, paylaştığınız bilgilerin tamamının veya herhangi bir kısmının yetkisiz kullanılmayacağını bildirmek isteriz. Sitemizdeki Gizlilik Politikası’nı inceleyebilirsiniz.